Yeni Güncel Alanya
Güncel Alanya Haber

Hayvanlardan özür diliyorum!

Yeni bir haftaya ve  yeni bir güne umutla başlamak isterdim. Fakat,  Selda ve Umut isimli   şerefsiz şahsınların   bir kedinin üzerine benzin dökme videosunu izleyince bütün modum düştü.
Keşke hiç uyanmasaydım, dedim. O, kedinin yandığı sahneyi göreceğime,  şu yalan  dünya yansaydı. Cehennem bile öfkeden taşmıştır, bugün.   Artık midem kaldırmıyor, bu kadar vahşetinizi.
Şu, yaşadığımız çağın insanı, en çok vicdandan yoksundur.  Maalesef adaletli, vicdanlı, insanı ve canlıları seven bireyler  yetiştiremedik. Her yer vahşet kokuyor. Çocuklarımıza doğduğu andan itibaren vermemiz gereken değerleri veremediğimizi görünce çocuklardan, hayvanlardan, çiçekten, böcekten velhasıl dünyadan utanıyorum. Hem de o kadar utanıyorum ki, insan olma onurunu artık taşıyamıyorum.  Okullar ve çevrede yetersiz kalmış anlaşılan. Çocuklarımızı yaşama hazırlarken verdiğimiz  bilgiler ve değerler onlarda davranış değişikliği yapmalıydı. Fakat, görüyorum ki, boşa kürek çekmişiz. Keşke evlatlarimizin matematik, fen netleriyle ilgilendiğimiz kadar ahlakıyla da ilgilenseydik. Batsın bu düzen! Evli insanlar zina yapıyor, adını aşk koyular. Ve bir cezası var mı? Yok tabii ki…
Çocuklarımız güvende değil. Bunun sorumluluğunu üsteleneni gördünüz mü ? Tabii ki hayır!
Zan altında kalmamak için sokakta gördüğümüz çocukları sevemiyoruz, malum ortalık sapık kaynıyor. Hayvanlara dünyayı dar ettik. Hayvan hakları yeterince korunuyor mu? Maalesef hayır ! Hayvanlara tecavüz ve  şiddet  her gecen gün artıyor.  Peki,  şiddet gören hayvanlar için verilen cezalar  caydırıcı mi?  Tabii ki  hayır… Millet omuz sikleyıp ” ya hee heee cezamı çekerim  ” tarzında dalga geçiyor. Siz sapık zihniyetli insanlara sesleniyorum:” Kadın, size gel, der gibiydi. Peki kedi, köpek size ne dedi de onlara tecavüz ettiniz ?” Bir zamanlar iğrenç bir şekilde  tecavüzcüyü madur edilmiş insanla evlendiriyorlardı.
Sizi de köpeklerle mi evlendirelim ? Allah’ın yarattığı bütün canlılardan sizin adınıza özür diliyorum.Hayvanlar,  bizimle aynı türden olsalar  da insan kadar vahşi değiller. Hayvanlar, doğası gereği neyse onu yaşıyor. Ya insan ? Eğitilmiş insan tabiatının dışına çıktık. İnşallah  en yakın zamanda Umut ve Selda isimli ya da takma isimli şahıslar yakalanır  ve gerekli cezalar verilir.  Sadece hayvan severler değil bütün insanlar bu konuda duyarlı olmalı. Ve de inşallah  verilen cezaların caydırıcı niteliği olsun. İnsan onuruna yakışır şekilde yaşama dileği ile…
error: Content is protected !!