Yeni Güncel Alanya
Güncel Alanya Haber

Ak Parti Alanya Kadın Kollarından Farkındalık Çalışması

İşitme engelliler için farkındalık yaratmayı amaçlayan Alanya Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Gülay GÜVENÇ ve Yönetim Kurulu Üyeleri Halk Eğitim Merkezi’nin düzenlemiş olduğu İşaret Dili Kursuna katıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Engelli vatandaşlarımızın hak ettikleri hayat şartlarına kavuşturulması hem sosyal devlet anlayışımızın hem de vicdani sorumluluğumuzun gereğidir. Bütün vatandaşlarımıza olduğu gibi engelli kardeşlerimize de daha güzel, daha yaşamaya değer bir Türkiye sunmanın gayreti içerisindeyiz.”

Düşüncelerinden yola çıktıklarını ifade eden kadın kolları, “bizlere düşen sorumluluğumuzun farkındayız. Ak Parti iktidara gelmiş olduğu günden bugüne Engellilerin Eğitim ve Haklarını en iyi şekilde korumuştur ve korumaya devam edecektir” açıklamasında bulundu.

Başkan Güvenç;  “yaptığımız işin kalitesi yaşama kattığımız değerler doğrultusundadır. Önceliklerimizden birisi engelli bireylerimizin toplumumuzdaki beklentilerini anlayabilmek ve onlara bu konuda en iyi hizmeti sunmaktır. İşitme engelli Vatandaşlarımızın sorunlarına destek olmak adına tüm halkımızı duyarlı olmaya ve destek olmaya davet ediyoruz” dedi

error: Content is protected !!