Yeni Güncel Alanya
Güncel Alanya Haber

Turuncu kategorideyiz

Türkiye’de tüm illerdeki vaka sayılarının risk durumu Sağlık Bakanlığı tarafından kırmızı, turuncu, sarı ve mavi şeklinde dört renge ayrıldığı yeni uygulamada Antalya vaka sayısıyla ‘turuncu’ kategoride yer alıyor.

81 il içerisinde 21’inci sıradayız

Son açıklanan 15- 21 Şubat tarihli yedi günlük süreçte Antalya  yüz binde 78.92 kişi sayısıyla ‘turuncu’ renk, yani yüksek riskli iller arasında gösterildi. Risk sıralamasında 81 il içerisinde 21’inci sırada bulunan Antalya’da, 15- 21 Şubat tarihleri arasında 2 bin 11 kişinin PCR test sonucu pozitif çıktı. Bu yedi günlük süreçte günlük vaka ortalaması ise 287 kişi olarak açıklandı.

Ayrıyeten bölge illerinden olan Isparta ise ‘sarı’ alanda yer alıyor. Türkiye risk sıralamasında 62’nci olan Isparta’da haftalık vaka sayısı yüz binde 29.52 kişi olarak belirlendi. 130 kişinin PCR test sonucu pozitif çıkarken, günlük ortalama kişi sayısı da 19 oldu.   Burdur ise ‘turuncu’ alandaki ilk il oldu. Türkiye risk sıralamasında 13’üncü olan Burdur’da yüz binde 93.22 kişi haftalık vaka sayısı belirlendi.  249 kişinin PCR test sonucu pozitif çıkarken, günlük ortalama ise 36 kişi oldu.

 

error: Content is protected !!